Gdy pies gryzie gości

Właściciele psów często borykają się z takim problemem, że ich pupil nie chce wpuszczać do domu nikogo innego poza domownikami. Pozostałe osoby muszą liczyć się wówczas z tym, że zostaną przez zwierzę najzwyczajniej w świecie pogryzione.

Zastosowanie w takiej sytuacji obroży treningowej może być jak najbardziej dobrym rozwiązaniem ponieważ pies bardzo szybko uczy się właściwego zachowania. Osoby posiadające tak zachowujące się psy bardzo dobrze wiedzą, że tylko kaganiec ratuje gości przed pogryzieniem, ale z drugiej strony nikt nie chce we własnym domu trzymać swojego psa w kagańcu. Podstawą w odzwyczajeniu zwierzęcia takich jak powyższe agresywnych zachowań jest nauczenie go komendy „waruj”. Reagować na nią musi zawsze, kiedy się od niego tego wymaga.

Należy jednak pamiętać, iż niezależnie od metody tresury ważne jest to żeby poznać psa z gościem, ale nie w momencie, gdy ten wchodzi do mieszkania, a siedzi już w gościnnym pokoju. Po wprowadzeniu tam psa trzeba nakazać mu warowanie, nie zapominając o tym, aby za dobre zachowanie dać nagrodę.
Psy słyszące


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, co może skutkować opóźnieniem w wyświetlaniu komentarza. Nie ma potrzby wysyłania go ponownie.

, Tema de Wordpress , Anuncios Clasificados , tłumaczenie: Themesy WP