Jak ograniczyć szczekanie psa ?

Uporczywe szczekanie oraz wycie psa potrafią być w pewnych sytuacjach bardzo uciążliwe dla całego otoczenia. Jest to niestety zachowanie typowe dla większości tych czworonogów, a skorygowanie ich do rzeczy prostych nie należy. Oczywiście, pies to pies i pewne określone zachowania stanowią po prostu część jego natury, nie mniej jednak nie stajemy się przecież właścicielami tych zwierząt po to, aby skutecznie uprzykrzały nam i innym codzienne funkcjonowanie.

Konwencjonalna tresura psa w tym zakresie zajmie bardzo dużo czasu i nie zawsze przynosi takie efekty, jakich byśmy sobie życzyli. Używanie kolczatek też wcale nie jest takie dobre, ponieważ najzwyczajniej w świecie psa to bardzo boli. Dlatego też zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą w tym miejscu obroże antyszczekowe – do wyboru mamy sprayowe, elektryczne oraz dźwiękowe. Ich wielkim plusem – bez względu na rodzaj – jest to, że nie sprawiając zwierzęciu bólu, wykazują się ogromną skutecznością, czego efektem jest grzecznie zachowujący się pies.

Wiele modeli można zakupić w sklepach internetowych, ale przy wyborze odpowiedniej obroży warto kierować się wskazówkami sprzedawców. Obroża musi być wybrana odpowiednio pod kątem danego pupila i dobrze, aby posiadała certyfikat ECMA – gwarantujący bezpieczeństwu naszemu zwierzęciu.


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, co może skutkować opóźnieniem w wyświetlaniu komentarza. Nie ma potrzby wysyłania go ponownie.

, Tema de Wordpress , Anuncios Clasificados , tłumaczenie: Themesy WP