Koniec z ucieczkami psa

W większości psy cechuje natura włóczęgi, szczególnie te osobniki, które nie wychodzą na regularne spacery poza teren posesji. Ciekawość świata zewnętrznego zwycięża z zakazem właściciela. Otworzenie bramy czy furtki często staje się doskonałą okazją aby móc pozwiedzać i po obwąchiwać okolicę. Na wiosnę i jesienią zapachy suczek nęcą i czasem nawet płot nie będzie przeszkodą. Niektóre psy wracają po krótkim czasie a inne przepadają na dnie a nawet miesiące, by później właściciel odnalazł je w schronisku. Aby zapobiec takim sytuacjom można zastosować urządzenie jakim jest elektryczny pastuch dla psa.

PetSafe - elektroniczna miska do karmy

Niewidzialne ogrodzenie pozwala na kontrole ucieczek naszego pupila z terenu posesji. Na urządzenie składa się obroża elektryczna dla psa , centralka oraz przewód. Zazwyczaj w zestawie oferowane jest około 100 metrów przewodu natomiast jest to element, który można z łatwością rozbudować stosując większą ilość kabla. Przewód musi stworzyć pętle aby urządzenie emitowało system radiowy odbierany przez odbiornik jakim jest obroża. Centralka urządzenia musi być umiejscowiona w miejscu suchym i ochroniona przed wpływem wilgoci. Na nadajniku można ustawiać różne parametry jak odległość sygnału od przewodu, która może wynosić do 8 metrów. Obroże elektryczne rozmiarem przystosowane są do różnej wielkości zwierzaków. Niektóre systemy mają tez możliwość zastosowania obroży dla psa i kota. Oprócz impulsu korekcyjnego, który uaktywnia się wraz ze zbliżaniem się do granicy strefy obroża może również posiadać dźwięk lub wibracje. Niektóre systemy posiadają zabezpieczenia przepięciowe oraz dodatkowe zasilanie bateryjne przydatne w sytuacji braku prądu co poza terenami miejskimi zdarza się całkiem nierzadko.

PetSafe - elektroniczna miska do karmy

Na rynku dostępne są również bezprzewodowe niewidzialne ogrodzenia, które nie wymagają rozkładania przewodu. W takim bezprzewodowym urządzeniu obroża działa w promieniu do 32 metrów od nadajnika. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób posiadających dwie posesje lub często podróżujących ze swoim pupilem. Obroże mogą być zasilane na baterie jak również poprzez akumulatorek, który można doładowywać. Zazwyczaj do jednej centralki można podłączyć nieograniczoną ilość obroży.


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, co może skutkować opóźnieniem w wyświetlaniu komentarza. Nie ma potrzby wysyłania go ponownie.

, Tema de Wordpress , Anuncios Clasificados , tłumaczenie: Themesy WP