Najlepszy sposób na szkolenie psa

Sposobów na radzenie sobie z niesubordynacją psów wymienić można bardzo wiele. W dzisiejszych czasach wcale to jednak nie muszą być metody konwencjonalne, które niestety nie zawsze przynoszą takie efekty, jakich się od nich oczekuje. Skuteczność treningu jest bowiem zdeterminowana bardzo wieloma rozmaitymi elementami, między innymi tym, jakie nastawienie ma do tego sam pies i jakie jest jego usposobienie. Zasada generalnie rzecz biorąc jest taka, że im starszy jest pies, tym trudniej skorygować u niego niewłaściwe zachowania przy zastosowaniu w tym względzie tradycyjnych metod. Jeżeli u małego psa zostaną wyrobione niewłaściwe nawyki, to niestety skutkują one w przyszłości zachowaniami, z którymi naprawdę jest trudno sobie poradzić i nad którymi trudno zapanować. Oczywiście, nie jest to wcale równoznaczne z tym, że kompletnie nic się zrobić z tym fantem nie da. Wiele osób tymczasem tak właśnie uważa, co jest bardzo dużym nieporozumieniem, biorąc pod uwagę fakt, że na współczesnym rynku dostępne są takie narzędzia, które w ogromnym stopniu ułatwiają właścicielom psów życie.

Narzędziami, o których w tym momencie jest mowa są elektryczne obroże treningowe. Rzecz jasna szkolenie z ich wykorzystaniem najlepiej rozpoczynać jest wcześniej (po ukończeniu przez psa szóstego roku życia) – wówczas przyniesie on zdecydowanie najlepsze efekty. W wyspecjalizowanych sklepach dostępne są w sprzedaży obroże elektryczne różnego typu – modele mniej i bardziej zaawansowane, co sprawia, że łatwiej jest je dopasować indywidualnie do danego psa. Zaopatrując się jednakże w odpowiedni model, należy koniecznie pamiętać o tym, że nie wolno w żadnym wypadku serwować psu tak zwanej terapii szokowej. Do obroży musi być przyzwyczajany stopniowo. Na początku nie powinien nosić jej zbyt długo – należy ten czas sukcesywnie wydłużać. Poza tym to też nie jest tak, że zwierzę może chodzić w obroży elektrycznej przez dwadzieścia cztery godziny na dobę – czas ten jest ograniczony, a w jakim się to dzieje stopniu, to już jest uzależnione od producenta obroży. Stosownych informacji w tym zakresie szukać należy w instrukcji obsługi – należy również do tych zaleceń się stosować. Każdy właściciel psa, który skorzysta z pomocy elektrycznej obroży treningowej powinien liczyć się z tym, że aby osiągnąć pożądane w tym obszarze rezultaty, trzeba uzbroić się w cierpliwość, a w pracę z psem zaangażować bardzo wiele czasu.

Należy w to również włożyć naprawdę sporo serca. Pies jest istotą żywą potrafiącą odczuwać i przeżywać rozmaite rzeczy. Nie można w żadnym wypadku wykorzystywać obroży do bezpodstawnego karania psa, ponieważ w taki sposób można wyrządzić mu poważną krzywdę – i to wcale niekoniecznie taką o charakterze fizycznym. Można nie tylko zrazić do siebie zwierzę, ale także wywrzeć na jego psychikę ogromny wpływ – tego rodzaju skazy pozostają niejednokrotnie na całe już życie. Potraktowany w ten sposób pies nigdy już człowiekowi nie zaufa, a relacje pomiędzy psami a ich właścicielami bez tego zaufania właśnie nie są takimi, o jakie chodzi. Dlatego też właśnie przy stosowaniu obroży elektrycznych należy zachować solidną dawkę zdrowego rozsądku. Tak na dobrą sprawę to od człowieka zależy to, jak pies zostanie wyszkolony, jakie będzie miał nastawienie do otoczenia i tym podobne. Sposób, w jaki ukształtowany jest charakter psa jest odzwierciedleniem tego, jaki jest właściciel, co potrafi i do jakich rzeczy jest zdolny.


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, co może skutkować opóźnieniem w wyświetlaniu komentarza. Nie ma potrzby wysyłania go ponownie.

, Tema de Wordpress , Anuncios Clasificados , tłumaczenie: Themesy WP