Odpowiednie szkolenie psa

Tresurę psa rozpoczynać należy jeszcze wtedy, kiedy jest on szczeniakiem. Należy podejść do tego na zasadzie nauki poprzez zabawę. Tak zawsze osiąga się najlepsze efekty, chociaż oczywiście nie przychodzą one od razu. Nie wolno też zapominać o tym, że nie nadzy psy ustępować – ani razu, trzeba konsekwentnie egzekwować od niego wykonywania poleceń.

Psa trzeba nauczyć, że za wykonywanie poleceń i właściwe zachowanie spotyka go nagroda, natomiast złe zachowania nie będą tolerowane. Taki stan rzeczy musi zostać postawiony bardzo jasno i wyraźnie. W szkoleniu korzystać można z pomocy elektronicznych obroży treningowych, ale tylko wtedy, gdy pies jest zdrowy i skończył pół roku. Ich ogromną zaletą jest to, że pozwalają na skarcenie zwierzęcia dokładnie w tym samym momencie, kiedy zachowało się tak, jak nie należy albo kiedy z uporem maniaka nie chciało wykonać wydanego mu polecenia.


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, co może skutkować opóźnieniem w wyświetlaniu komentarza. Nie ma potrzby wysyłania go ponownie.

, Tema de Wordpress , Anuncios Clasificados , tłumaczenie: Themesy WP