Pies podgryza krzewy

Kiedy pies podgryza nam nasadzenia w ogrodzie budzi to w nas co najmniej złość. Jednak można poradzić sobie i z tym w bardzo prosty sposób. Mianowicie odpowiednia tresura, kiedy mamy wolny czas oraz niewidoczne ogrodzenie, które skutecznie ochroni miejsca w ogrodzie, do których pies ma mieć zakaz wstępu.

Jak tresować takiego psa? Otóż należy zwrócić mu uwagę poprzez odpowiednią komendę głosową, kiedy to tylko zauważymy podkopywanie czy podgryzanie krzewów przez naszego psa. Komendą tą może być na przykład “nie wolno”. Jeśli jednak pies nie reaguje na nasze komendy możemy poprzeć się obrożą elektroniczną do tresury psów.

Najlepszym środkiem zapobiegawczym przed zniszczeniami w ogrodzie jest niewidoczne ogrodzenie. System ten jest estetyczny, instalacja nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi ani wiedzy. Dodatkowo taki system może ochronić nasz ogród przed więcej niż jednym psem. W tym celu należy tylko dokupić dodatkowe obroże elektroniczne w współpracujące z naszym modelem niewidocznego ogrodzenia. Sprawdź też czy wybrany przez Ciebie model niewidocznego ogrodzenia współpracuje z różnymi obrożami np: dla kota i dla psa.


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, co może skutkować opóźnieniem w wyświetlaniu komentarza. Nie ma potrzby wysyłania go ponownie.

, Tema de Wordpress , Anuncios Clasificados , tłumaczenie: Themesy WP