Pies podkopuje ogrodzenie

Problem z podkopującym ogrodzenie bądź rozplątującym siatkę psem posiada wielu właścicieli czworonogów. Tego typu zachowanie jest często spotykane wśród psów, których wolność jest nieco ograniczona tj. poprzez otaczające go ogrodzenie. Stara się zatem je sforsować, gdyż ma taką możliwość. Należy w takich przypadkach zainstalować ogrodzenie, którego pies nie jest w stanie pokonać.

Jednak niewiele osób godzi się na to by wymurować betonowe ogrodzenie, po którym pies nie może nawet się wspiąć. Po pierwsze wygląda to nieestetycznie. Po drugie murowane ogrodzenie wiąże się z dość wysokimi kosztami. dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest niewidoczne ogrodzenie, a co za tym idzie bardzo estetyczne.

System taki to głównie cienki przewód, który możemy zakopać w ziemi. Aby system działa poprawnie, pies musi nosić specjalną obrożę elektroniczną, jednak niewiele różniącą się pod względem wagi od skórzanego paska obroży. Pies zbliżając się w takiej obroży do przewodu usłyszy dźwięk ostrzegawczy. Następnie, gdy podejdzie bliżej, obroża skoryguje jego zachowanie impulsem korekcyjnym – elektrostatycznym. Pies nabiera awersji do danych miejsc, w których rozłożone jest niewidoczne ogrodzenie i jego obecność przy ogrodzeniu staje się sporadyczna.


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, co może skutkować opóźnieniem w wyświetlaniu komentarza. Nie ma potrzby wysyłania go ponownie.

, Tema de Wordpress , Anuncios Clasificados , tłumaczenie: Themesy WP