Pies zrywa się ze smyczy

Dorosły, w pełni zdrowia człowiek bardzo często ma poważne problemy ze zdyscyplinowaniem swojego psa podczas spaceru. Szarpiący się i wyrywający do przodu jak szalony pupil – nawet, jeśli rozmiarów nie jest zbyt imponujących – potrafi całkiem nieźle dać w kość.

Poza tym taki spacer to żadna przyjemność – ani dla zwierzęcia, ani dla jego właściciela, to również masa zupełnie niepotrzebnych nerwów dla obu stron. A co dopiero mówić, kiedy właścicielem psa jest osoba starsza, nie ciesząca się już jakimś rewelacyjnym zdrowiem etc.? Przecież i taki człowiek ma prawo do posiadania psa, ale zwierzak pragnący się zerwać ze smyczy na pewno wykorzysta słabość takiego człowieka.

W takich właśnie sytuacjach korzystanie z pomocy elektrycznych obroży treningowych jest jak najbardziej uzasadnione – wręcz zalecane. Dzięki temu pies zostanie zdyscyplinowany bardzo szybko i nawet ktoś słabszy sobie z nim bardzo dobrze poradzi. Z drugiej strony obsługa takiej obroży jest bardzo prosta i nie trzeba być żadnym specjalistą, aby tę umiejętność opanować. Jednym słowem tresura psa za pomocą obroży elektronicznej jest znacznie szybsza i skuteczniejsza. Efekty przychodzą nad wyraz szybko.

Standardowy zestaw składa się z obroży dla psa oraz pilota. Piloty ograniczają się do posiadania raptem kilku przycisków, za pomocą których możemy decydować o sile impulsu, rodzaju impulsu (krótki lub długi) czy ostrzeganiu dźwiękowym lub za pomocą wibracji. Wszystko zależy oczywiście od modelu jaki sobie upatrzymy. W wielu sklepach internetowych znajdziemy szeroki wybór obroży treningowych.


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, co może skutkować opóźnieniem w wyświetlaniu komentarza. Nie ma potrzby wysyłania go ponownie.

, Tema de Wordpress , Anuncios Clasificados , tłumaczenie: Themesy WP