Systemy do szkolenia psa

Bardzo wielu właścicieli psów sięga przy okazji dyscyplinowania swoich pupili po systemy elektroniczne. Owszem, jest to jakieś rozwiązanie, nie mniej jednak skuteczne tylko wówczas, kiedy zostanie spełniony szereg rozmaitych warunków. Przede wszystkim taką elektronikę traktować należy na zasadzie czegoś, co wspomaga tresurę, a nie jest narzędziem do niej samym w sobie.

Szkolenie psa przy użyciu elektronicznych systemów treningowych jest przede wszystkim szybsze i skuteczne. Do takich systemów można zaliczyć między innymi obroże elektroniczne do tresury, obroże ograniczające szczekanie psa a także tzw. niewidzialne ogrodzenia do ogrodu – na ucieczki psa.

Nie u wszystkich psów można takie systemy stosować. Warunek najważniejszym to wiek – a dolna granica w tym przypadku wynosi sześć miesięcy. To właśnie w tym wieku pies zaczyna rozumieć związek przyczynowo-skutkowy. W takie systemy zaopatrywać się trzeba tylko i wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców. Ponadto kupować trzeba sprzęt jedynie znanych firm, posiadający atesty i zezwolenia. Najważniejszym certyfikatem jest certyfikat ECMA, który gwarantuje naszemu pupilowi zupełne bezpieczeństwo.


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, co może skutkować opóźnieniem w wyświetlaniu komentarza. Nie ma potrzby wysyłania go ponownie.

, Tema de Wordpress , Anuncios Clasificados , tłumaczenie: Themesy WP