Szkolenie psa z obrożami elektronicznymi

Używanie elektrycznych obroży renomowanych marek nie stanowi dla psów żadnego zagrożenia – ale zawsze taka obroża musi być dobierana indywidualnie, pod kątem konkretnego zwierzęcia. Psy tak jak ludzie są różne, a różnice te nie ograniczają się tylko i wyłącznie do zewnętrznego wyglądu.

Elektrycznych obroży nie wolno używać u tych psów, które nie skończyły jeszcze szóstego miesiąca życia i nie cieszą się zbyt dobrą kondycją. Ponadto pies musi być zdrowy – nie powinien mieć żadnych wrodzonych wad serca. Poza tym pamiętać też należy, że zwierzę nie może w takiej obroży chodzić przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, ale co najwyżej kilka – maksymalnie do ośmiu. W międzyczasie powinniśmy nadajnik obroży odpowiednio konserwować – przecierać zawilgoconą szmatką oraz wodą z mydłem.

Stosowne informacje znaleźć można zresztą w instrukcji obsługi – do zawartych w niej instrukcji należy się bardzo rygorystycznie stosować. Dobrze też zainwestować w wodoszczelny model, co pozwoli na uniknięcie przykrych niespodzianek podczas niezbyt ładnej pogody.


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, co może skutkować opóźnieniem w wyświetlaniu komentarza. Nie ma potrzby wysyłania go ponownie.

, Tema de Wordpress , Anuncios Clasificados , tłumaczenie: Themesy WP