Szkolenie z niewidocznym ogrodzeniem

Niewidoczne ogrodzenie to nie jest cudowne uzdrowienie naszych problemów z ogrodem. Nie wystarczy takiego systemu kupić i spocząć na laurach. Po pierwsze trzeba poświęcić 30 – 60 minut na instalację takiego systemu i sprawdzenie go. Po drugie i co najważniejsze – należy psa z tym systemem zapoznać.

Należy psu pokazać, że od momentu instalacji niewidocznego ogrodzenia trzeba zachowywać się nieco inaczej. Niewidoczne ogrodzenie jak sama nazwa wskazuje nie będzie widoczne ani dla nas ani dla naszego psa. Dlatego można już nawet początek strefy ostrzegawczej wizualnie oznaczyć. Posłużyć do tego mogą flagi ostrzegawcze lub zwykła szara taśma rozciągnięta pomiędzy dwoma palikami.

Psa natomiast trzeba tez nauczyć jak się zachować w momencie wejścia czy to w strefę ostrzegawczą czy też w korekcyjną. Po wejściu psa w taką strefę należy wydać psu odpowiednią komendę np: “wróć” czy “nie wolno”. Pies znacznie szybciej dzięki temu pojmie, że gdy usłyszy dźwięk z obroży to trzeba się najzwyczajniej wycofać. A my dzięki temu będziemy mogli spokojnie opuścić dom bez obawy, że pies nie będzie wiedział jak się zachować.


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, co może skutkować opóźnieniem w wyświetlaniu komentarza. Nie ma potrzby wysyłania go ponownie.

, Tema de Wordpress , Anuncios Clasificados , tłumaczenie: Themesy WP