Zaawansowane systemy do tresury psa

Zaopatrzenie się w niewidoczne ogrodzenie jest znakomitym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy pragniemy uchronić nasz ogród przed beztroskimi zabawami w nim naszego psa. Dodać przy tej okazji trzeba, że nie jest to w dzisiejszych czasach żadnym problemem – nawet w Internecie wiele jest sklepów, które zajmują się sprzedażą tego rodzaju produktów. Warto zainteresować się zatem ich bardzo szeroką ofertą. Nadmieniane natomiast wcześniej psie zabawy w ogrodzie kończą się w miażdżącej ilości przypadków dokładnie nie w taki sposób, jaki byśmy sobie życzyli.

Tymczasem wspominany powyżej elektryczny pastuch zagwarantuje nam to, że te miejsca w ogrodzie, gdzie wizyt swego czworonoga sobie nie życzymy, będą przed tym w odpowiedni sposób zabezpieczone. W sklepach z tego rodzaju wyposażeniem dostępnych jest bardzo wiele modeli niewidocznych ogrodzeń, które wykorzystują elektroniczne obroże do tresury psów – mniej lub bardziej zaawansowanych, to już w zależności od potrzeb. Bardziej zaawansowane tego rodzaju systemy są oczywiście odpowiednio droższe, nie mniej jednak z wielu powodów ich zakup często opłaca się bardziej – poza tym są one też bardziej rozbudowane aniżeli te wersje podstawowe.

Obrożę bez problemu dopasować można do gabarytów psa – wiadomo, że inna będzie dla małego zwierzęcia, a inna z kolei dla dużego. Obroże te w zaawansowanych systemach posiadają więcej funkcji – między innymi takich, że są wyposażone w akumulatory, które wymagają po prostu ładowania co jakiś czas, a nie całkowitej wymiany. Bardzo przydatna funkcją, w którą są wyposażone te bardziej zaawansowane zestawy jest znajdujący się na nadajniku wyświetlacz, który informuje między innymi o szerokości poszczególnych stref.

Przydatna jest także opcja, dzięki której użytkownik otrzymuje specjalne ostrzeżenie w sytuacji, gdy pętla obwodu zostanie przerwana – to oczywiście może się zdarzyć, a efekt jest taki, że cały system nie działa wówczas tak, jak powinien albo przestaje w ogóle działać. Ponadto systemy te oferują również możliwość swobodnego regulowania proporcji impulsu do strefy ostrzegania. Chociaż niewidoczne ogrodzenia tego typu konstruowane są głównie z myślą o psach, to firmy produkują także zestawy przeznaczone specjalnie dla kotów – takie systemy są nieco inne.

Wśród uznanych marek które produkują bezpieczne obroże do tresury z certyfikatem ECMA znajdziesz takie firmy jak Innotek, PetSafe, Dogtra czy Num’axes. Ciekawe produkty znajdziesz również w firmie PAC.


Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, co może skutkować opóźnieniem w wyświetlaniu komentarza. Nie ma potrzby wysyłania go ponownie.

, Tema de Wordpress , Anuncios Clasificados , tłumaczenie: Themesy WP